JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Proč býti podvracečem

14. února 2014 v 15:43 |  Zásady podvraceče
Měli jste už někdy pocit, že se svět zbláznil? Že kolem nás není všechno v pořádku? Všimli jste si, že už neuspokojujeme základní potřeby, ale že jsou nám vnucovány potřeby nové? A nemíváte někdy pocit, že za cenu nadbytku máte doma spoustu nekvalitních věcí a v ledničce něco jiného než potraviny? Pak jste tady správně.
Uvědomili jste si, že kdybyste potřebovali, nevíte, jak byste si vytvořili některé základní věci?
Před pár lety jsem seděla na své maličké zahrádce v Praze a moje sousedka na své vedlejší. Bylo krásně a krafaly jsme. Sousedka se zasnila, jak by to bylo krásné mít kozu, která by spásala trávu a dávala mlíko. "Kam bys v Praze šla ke kozlovi", ptám se. "Proč ke kozlovi?", divila se sousedka, matka dvou dětí.
Víte, proč ke kozlovi?
Sousedka mě velmi inspirovala. Dotěrnými dotazy ve svém okolí jsem zjistila, že to moc lidí neví. A málo kdo ví, jak například vyrobit tvaroh a mnoho dalších věcí. Napsala jsem tedy knížku, zároveň hluboce ovlivněna zprávami o konci májského kalendáře. Knížka s jmenuje Jak přežít konec civilizace a vyšla v nakladatelství Motto. Také si tam mysleli, že některé informace by se mohly hodit.
Když knížka vyšla, zjistila jsem, že existují roztroušené ostrůvky nadšenců i drobných občanských iniciativ, které trápí to samé co mě. Že "trvale udržitelný rozvoj" je cesta do pekla. Někdo se připravuje sám za sebe, někdo chce bojovat a civilizaci umírnit. Každý je důležitý a má svůj význam.
Chtěla bych tady zveřejňovat linky na takové vlašťovky. Kdo hledá, najde. A Vás vyzývám - když o něčem víte, dávejte sem linky!
Osobně si myslím, že každý z nás má svou malou kapkou možnost něco změnit. Například už mnoho z nás odmítá nekvalitní potraviny. Když si bude doma hodně lidí péct chleba, řetězce si možná uvědomí, že ten svůj pseudochleba si může - víte co.
BOJÍM SE, ŽE KDYŽ NIC NEUDĚLÁME, TRVALE UDRŽITELNÝ ROZVOJ SE ZMĚNÍ V DEFINITIVNÍ KONEC.
Alespoň něco málo, co bychom udělat mohli, najdete ZDE.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Připadal Vám někdy svět kolem Vás nějak divný?

Ne, jsem spokojen/a. 6.6% (5)
Ano, někdy mi připadám jako v blázinci. 93.4% (71)

Komentáře

1 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 22. května 2014 v 14:25 | Reagovat

A máš mě, tohle je moc zajímavé. Zkusím si knihu sehnat a přečíst. Prozatím si budu postupně pročítat tvůj blog :-)  :-)  :-)

2 Anidea Anidea | E-mail | Web | 22. května 2014 v 19:13 | Reagovat

[1]: Díky díky, to mi uděláš velikou radost :-) Knížku má každé internetové knihkupectví. Nejspíš i kamenné, ale to nevím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama