JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Přírodní zesvětlování vlasů

23. února 2014 v 10:50 |  Krása
Celý život jsem přírodní blondýnka. Do takových dvaceti jsem byla úplně platinová a nikoho ani nenapadlo, že bych nebyla odbarvená (to mě fakt štvalo). Ale jak léta přibývala, už to nebylo, co to bývalo. Všichni víme, jakou barvu chytají tmavnoucí blond vlasy. Vlastně to ani barva není, je to takové nijaké, bezbarvé a nevýrazné.
A protože jako správný podvraceč se snažím nepoužívat chemikálie, abych neničila životní prostředí a taky se snažím co nejméně kupovat různé prostředky na vlasy, které nejsou nezbytně nutné, abych nepodporovala nadnárodní koncerny, začala jsem vypadat hrozně.
A pak jsem oživila babiččin návod na zesvětlení vlasů. Oplachování vlasů heřmánkovým čajem. Hned na začátku musím napsat, že tmavé vlasy se tím neodbarví, jen se v nich nohou udělat mírně zesvětlené pramínky jako vyšisované od sluníčka.
Ale vlasy světlejší postupně zesvětlají docela pěkně.
Zavrhla jsem oplachoání. Vezmu rozprašovač na květiny a naleju do něho silný a dlouho louhovaný heřmánkový čaj. (Pytlík čaje do půl hrníčku vody). Ten si nastříkám na vlasy a pročešu. Už po první aplikaci to bylo znát. I manžel si všiml. Po třech až čtyřech týdnech toho vždycky nechám a když se mi zase začne zdát, že už by to znovu chtělo, zopakuji to, zejména ke kořínkům.
Když si umyju vlasy, heřmánek nepoužiju, vlasy jsou hezky světlé. Druhý den si je nastříkám, třetí taky a čtvrtý zase umyju. On ten silný čaj vlastně po nastříkání na první pohled vlasy ztmaví, je na nich vidět. Takže během kůry mám vlasy hezké vždycky jen jeden den ze tří, ale po ukončení kůry jsou světlejší pořád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Macin Macin | Web | 24. února 2014 v 19:51 | Reagovat

Tiše závidím, já patřím k těm obarveným. Jednou jsem se rozhodla s blond seknout a vrátit se k původní barvě- hnědé. Od kadeřnice jsem šla rovnou pro dceru do školky, ta když mě viděla, zaječela a utekla s prohlášením, že takovou maminku nechce a i manžel koukal divně. Tak jsem se vrátila k blod :-?

2 Anidea Anidea | E-mail | Web | 25. února 2014 v 9:54 | Reagovat

[1]: Já se jednou obarvila na hnědo a tak se zjistilo, že manžel je na blodnýnky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama