JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Stíhačky nad Prahou

1. dubna 2014 v 14:45 |  Drobky pro mírné pobavení
(Aktualizace 28. 1. 2015 - důvod, proč dne 15. 1. 2015 přeletěly nad Prahou 2 Gripeny a 2 bojové vrtulníky najdete ZDE a o stíhačkách 27. 4. 2015 a 4. 5. 2015 ZDE.)

Dneska dopoledne jsme si dávali cigárko na terase a co neslyšíme. Nezaměnitelný zvuk fofrem letící stíhačky. Překvapilo mě to. Tenhle zvuk mám spojený s komunistickou érou, kdy armáda exhibovala svou sílu div nám neurazila komín. Nebo z Řecka, tam jsme vloni pozorovali manévry, při kterých letci trefovali cvičný cíl na moři. (Moře nám potom vyhazovalo malé navybuchlé rezavé bombičky na pláž.) Takže si motor stíhačky s nějakým takovým obyčejným proudovým nespletu.
Nad Prahou dnes profrčely dvě. Vždycky lítají dvě. Nejmíň dvacet let jsem je u nás neslyšela. Neviděli jsme je, mraky byly nízko. Ale kladu si otázku - proč? Proč zrovna dnes, v tomhle nervózním období?
Hraju si na snahu o částečnou soběstačnost, ale popravdě bych se nechtěla dožít doby, kdyby to byla vážně otázka přežití.
Slyšel je ještě někdo?

Bombička na pláži na západním pobřeží Peloponésu (délka cca 70 cm). Stíhačky tam létají 3x týdně a cvičí střelbu na cíl v moři vzdálený od břehu cca 10 km. Moře pak na pláž vyplavuje nevybuchlé bombičky:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Oli Oli | E-mail | 4. května 2015 v 12:31 | Reagovat

Dnes 4.5.2015 okolo poledne prolétly 2 stíhačky a 1 dopravní letadlo velmi nízkonad Prahou ve směru od východz na západ. Proč?? Trénink?? O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama