JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Co je svoboda

3. prosince 2015 v 11:16 |  Články
Jasně, na tohle téma toho bylo napsáno fakt hodně. Od pojednání velkých filosofů k výplodům různých bláznů. Přidávám se k nim svou troškou do mlýna.
Nejrozšířenějším názorem je, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Je to sice pravda, ale nic to nevypovídá o tom, jesli se pak cítím svobodný.
Takový Muslim třeba. Přišel kdysi do Německa za lepším životem, mám na mysli blahobyt. Ten možná získal, ale zjistil, že se tam necítí svobodný, jestliže nemůže celou společnost přizpůsobit své víře.
Bojovník Irské republikánské armády. Cítil se velmi nesvobodný v demokratické společnosti, protože hlavním státním náboženstvím nebyla Katolická víra.
Naopak můj pradědeček se cítil velmi šťastný a svobodný v éře socialismu. Nikdy nesouhlasil, aby půda, lesy nebo nerostné bohatství patřilo jednotlivcům. Byl toho názoru, že přírodní zdroje mají patřit všem a protože mnohé nepochopil, cítil se v téhle době svobodný, ačkoliv neměl v podstatě vůbec nic.
Já jsem se začala cítit svobodná až po Sametové revoluci. Mohla jsem přestat chodit do práce a založit si svou malou živnost, kde dělám práci, kterou mám ráda.
Už mě pocit svobody přešel, protože nesouhlasím s tím, co se teď ve světě, v Evropě a v naší zemi děje.
Život naší demokratické společnosti je podle mého natolik svázaný tisíci omezeními, zákazy (učitel nemůže dát pár facek drzému frackovi), nařízeními (třeba helma pro lyžaře), že už mi to těžce leze krkem. Uzavírám se ve svém malém světě, abych se mnoha věcí nemusela dotýkat, ale stejně mě dohánějí.
Co z toho vyplývá?
Že člověk se cítí svobodný, jen pokud společnost, ve které žije, odpovídá jeho názorům.
Protože svoboda je vždycky subjektivní. Jestliže se nám někdo snaží vnutit nějakou svobodu zvenku, nikdy to nemůže fungovat.
Proto nemají USA úspěch se svými pokusy vyvážet demokracii do částí světa, kde má drtivá většina lidí odlišné názory než právě USA.
Proto nemůže fungovat například soužití křesťanů a ateistů na jedné straně a muslimů na straně druhé. Vždycky se veliká část lidí bude cítit utiskovaná a nesvobodná a bude se snažit, aby se její názory staly společenskou normou.
I proto je multikulturarismus úplná volovina.
http://www.kurzy.cz/kreslene-vtipy/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Melissa Melissa | Web | 3. prosince 2015 v 12:48 | Reagovat

Co k tomu říct...? Každý to cítí jinak.Já osobně jsem ráda, že ta svoboda existuje.To, že se lidé k sobě neumí chovat, to už je jiná věc. ;-)

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. prosince 2015 v 14:04 | Reagovat

Kolik lidí, tolik názorů a zvyků. Snažím se vyjít s lidmi ve svém okolí a nenervovat se situacemi, které nemůžu ovlivnit. To už někdo řekl. Taky proto se vyhýbám zprávám. Vím, není to stopro řešení, jinak bych byla stále nespokojená s lidskou blbostí a hrabivostí ve světě. USA nevyváží demokracii, ale svoje zájmy - si myslím a šlus, tím to pro mě končí... :-)

3 Intuice Intuice | E-mail | Web | 3. prosince 2015 v 17:23 | Reagovat

[2]: Souhlasím. :-)

4 Prófa Prófa | 5. prosince 2015 v 1:11 | Reagovat

To co píšeš je jen vrchní slupka hluboce propracovaného systému, důsledek něčeho daleko a daleko složitějšího. Ale rozbor jednotlivých příčin pro záměrné vytváření pccitu nesvobody nebo nesvobody jako takové, rozbor toho komu takové klima slouží a prospívá, by vydalo na několik vědeckých studií celé řady vědeckých disciplin. Peníze na takové studie žádná z univerzit od své vlády už z podstaty věci nedostane. Přeji příjemné sny.

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 5. prosince 2015 v 21:50 | Reagovat

[1]: To už není jenom chováním lidí kolem. Stačí sledovat tiché tlaky na ochranné očkování (opravdu chrání?), na nošení helem (dobře, může pomoct, ale kolik lidí přežilo i bez helmy, nepočítám povinnou ochrannou helmu v práci), teď mě třeba štve nová fáze digitalizace televize, u které se prý bude měnit televizor nový za starý, co je to za kravinu? Potřebuje někdo vydělat další stamiliony? Že se někde mažou nebo blokují komentáře nebo články, je také pravda, že jsme společnost prošpikovaná kamerami a v budoucnu budou možná nasazeny i drony, to je taky pravda (ty drony ale jen odhaduji, kamery už jsou skutečnost, nevadily by mi kamery na náměstí nebo v ulicích, ale aby se montovaly kamery v práci do šaten, to už je vážně ujetý),nemluvě o neustálé mediální masáži a vymýváním mozku, samozřejmě můžeš namítnout, že každý se může svobodně rozhodnout, ale pokud nemáš možnost srovnávání a jsou ti podsouvány informace jednostranně, tak moc té svobody rozhodování nezbývá, o tom, že se dnes oficiálně lže jako když Rudé právo kdysi tisklo, není pochyb. Jediné plus, co existuje - máme velkou možnost výběru zboží, co do elektroniky, knih, hudby, filmů, hadříků (i když tam je to sporný), nábytku, domácích spotřebičů - ale zase jsou tu šméčka, co nevydrží ani dva roky záruky, nebo spíš, exnou tak do týdne po vypršení záruky, jídlo je čím dál hnusnější, konkrétně mám pocit, že už zkurvili i čokoládu na vaření Orion, která má už několikátý rok divnou chuť, vím že je to i oceně, ale tak ať ji trochu přidraží nebo udělají menší balení, ale tímto stylem se kazí víc takových výrobků.
Nemluvě o sezónách, kdy ti jeden rok haní jako zdraví škodlivý mléko, sádlo, máslo, vajíčka, maso vepřové, maso hovězí, maso kuřecí a v poslední době chleba. To jsme to dopracovali.
Dokonce ani svobodně nemusíš dostat práci, která se ti líbí, protože zcela nesvobodně je potajmu dohodnuto, že na to pěkné místo nastoupí neteř současného manažera, samozřejmě po absolvování řádného výběrového řízení. Tahle společnost je svobodná jen zpola a vlastně největší svoboda je, žvanit do nekonečna a nadávat na všechno, aniž by člověka zavřeli. Na druhou stranu však ani hromadné stížnosti nebo petice nepomohou, pokud se to zrovna nějaké straně nehodí do krámu.
A ke svobodě v médiích - doteď jsem měla za to, že rádio je kvalitnější než televize,ale když jsem poslouchala rozhovory a debaty a moderování, tak musím říct, že je to jeden velkej podplacenej hnus.

6 Van Vendy Van Vendy | Web | 5. prosince 2015 v 21:59 | Reagovat

[2]:Skvěle řečeno! 8-) (Myslím, s tím vývozem svých zájmů, tos uhodila hřebíček na hlavičku). :-)

K článku - o svobodě by se dalo napsat i víc, ale to by zas bylo tak na pět článků a ne na jeden... na jednu stranu jsem četla prohlášení od FRČecha, a mně se líbilo, i když ne úplně se vším bych souhlasila, ale v podstatě má pravdu -  a přitom se mi nelíbí cesta, kterou se současná společnost ubírá, připadá mi to všechno divné, podezřelé, to neustálé hloupé ustupování, ta neochota se bránit, letos o vánocích extra viditelné, ruší se vánoční besídky, vánoční výzdoby, nerozsvěcují se vánoční stromy, aspoň ne oficiálně - co to znamená, ať neříkají, že berou ohledy na etnikum, nikdo je tam netlačí, aby se zúčastnili, nikdo do nich necpe vepřové ani alkohol, můžou sedět doma nebo si zaskočit do mešity, nemuslimové taky neřeší, jestli oni mají svůj ramadám nebo nemají, taky si nestěžují, že jejich svátek je otravný a uráží naše city... škoda slov.
Mně ti připadá, že ty řeči o NWO nejsou zas tak od věci. A jestli je to pravda, tak budoucnost vypadá opravdu nejistě.
Na druhou stranu, lidi jsou různí a jsou vzpurní a jsou vynalézaví, jestli tvůrci NWO vycházeli z klasických výzkumů a propočtů modelových situací, pak může být konec jiný, protože počítají s konstantou a neberou v úvahu nečekané reakce a činy jedinců nebo skupin.
Takhle mě velmi pobavil německý finanční odhad, jak si německá ekonomika polepší s příchodem migrantů. Oni totiž počítali s tím, že všichni se zapojí do procesu pracovního a budou vytvářet hodnoty. Teď se zdá, že je Německo i se svými výdělečnými propočty v prdeli a díky tomu, že bude muset krmit statisíce krků zdarma, bude to spíš prodělečné.
Na druhou stranu, pokud si budou půjčovat od bank, pro ty banky to bude zřejmě výdělečné, takže ve svých prognózách by vlastně nelhali. Hm. 8-O

7 Anidea Anidea | E-mail | Web | 5. prosince 2015 v 22:57 | Reagovat

[1]: Já Ti má pocit, že už té svobody moc není...

[2]: No jo, ale kdybych vůec neposlouchala zprávy, nevěděla bych ani, na co se přpravit. Nemůžu sice nic ovlivnit, ale můžu třeba zdrhnout do jihoamerických pralesů :-D

[4]: Do několika knih se mi vážně nechce :-)

[6]: Firmy vydělají, i když nelegální přisthovalci nebudou vůbec pracovat. Německé sociální dávky z nich udělaly významnou kupní sílu a odevzdané daně firem, které zásobují nejen přistěhovalce, ale i humanitární organizace, alespoň částečně vrátí Německu ty sociální dávky. Navíc firmy zaměstnají víc Němců, kteří třeba přestanou brát podpory v nezaměstnanosti a taky začnou platit daně. Možná v tom je ten fór, proč EU ty přistěhovalce chce a soužití občanů s nimi je nezajímá. (Neopomíjím aspekt, že Němci a potažmo i my budeme pracovat na nicnedělající muslimy, kteří nás považují z podstaty své víry za otroky a tak je to naše povinnost a z jejich hlediska je to naprosto v pořádku).
V jedné italské škole zrušili vánoční školní besídku, protože 1/5 dětí tam je muslimských a ta besídka urážela jejich city... Nemám dost vulgárních výrazů, odkazuji Tě na svůj starší článek "jazykový koutek", je jich tam hodně, ale ne dost pro takové situace!
O co jde NWO mi pořád není jasné. Jedině snad, že by byli muslimové! A klidně je to možné, když saudský princ je předesou komise pro lidská práva v OSN.
A ještě jedna věc mi vrtá hlavou. Když se koukneš na Junkersův životopis, zjistíš, že ve třiceti letech se stal guvernérem Světové banky... Čí je to kámoš a co má za úkol?

8 Kitty Kitty | E-mail | Web | 6. prosince 2015 v 8:59 | Reagovat

[5]: Kdo chce a může věnovat čas a má přehled a umí jazyky, může hledat a vyhledat pravdivé informace ve svých informačních zdrojích. Naše generace má ale zúžené možnosti - ale spousta zdrojů je v češtině. A stačí poslouchat naše zkušené zahraniční komentátory, ty média občas do svého pořadu pustí. Ale zase vědět, kde budou. Hodně se člověk dozví z éteru, z vysílaček, ale ani to moc lidí neumí. Ovšem - je mi to v mém věku na prd, protože můžu ovlivnit jen málo. Ale kolem sebe toho můžu ovlivnit dost. A v sobě - to se teprve učím ;-)

9 Van Vendy Van Vendy | Web | 7. prosince 2015 v 16:55 | Reagovat

[8]: Kitty, nikdy není pozdě se učit nebo poznávat něco nového. Myslím že ty jsi hlava otevřená různým novinkám, i když nemáš třeba možnosti, ale kousek po kousku jdeš dopředu. :-)
Jenom k těm našim pořadům v televizi  nebo v rádiu - ber to s pravděpodobností 50 procent, tedy věř jim jen napůl, protože oni říkají jen svou část pravdy, navíc hodně propagandisticky laděnou. Ale kdyby ses chtěla podívat na net, tam je dost solidních stránek, třeba Parlamentní listy, nebo zkus rozhovory s Robejškem, dost chytrej chlap, zajímavý je i Pjakin, to je zase Rus, rozhovory s ním jsou většinou titulkované, takže srozumitelné. Dokáže dost věcí objasnit. Není totiž špatné si udělat celkový náhled, protože naše média někdy dost brutálně mlží a zavádí.

[7]: K těm výdělkům, problém  je, že se v tom moc nevyznám a vidím jen jednoduché příjem - výdej. Pokud budou výdeje na sociální dávky pro statisíce migrantů, nevidím v tom žádný příjem. Příjem může být pro firmy, které pro ty migranty budou stavět dom (pokud zrovna Němci nevyšoupnou Němce ze státních bytů, jak se teď děje), ale i ty firmy budou nejspíš placeny státem, protože nevím, kde by je zaplatili zrovna migranti. Hm. Takže od státu znovu výdej. Ale jsem v tom možná jednoduchá, to financování už je tak zauzlované, že se v tom ani prase nevyzná.

Jinak, plánem NWO je prý snížit počet lidí na minimální možnou částku, což je dost drsná představa. Ale pokud by došlo k fyzické válce, ten počet by se opravdu mohl zredukovat a osobně si nedovedu představit, co bude v příštích letech, pokud opravdu dochází k procesu vysychání spodních vod, které se zjevně odehrávají v Africe, opravdu se komplet celá Afrika postupně přestěhuje do Evropy? a jaký to bude mít dopad na klima a přírodu, když bude tolik lidí na jednom místě? Počítám že možná dojde k nemocem, neléčitelným, ona matka příroda když se nasere, tak taky zacvičí s populací, ať to pán tvorstva chce nebo nechce.
Že jsou Saudi v OSN, je vrchol výsměchu, zvlášť pokud uvážím, že tahle organizace měla být původně pro ochranu člověka. A teď má jako hlavního člena stát, který je znám krutými represemi.

Ke svobodě - můžou ji osekat až na kost, ale ve chvíli, kdy mi totálně vymyjou mozek, můžu říct, že je opravdu po svobodě ámen. :-?

10 Kitty Kitty | E-mail | Web | 7. prosince 2015 v 20:46 | Reagovat

[9]: Děkuji za nasměrování na další prameny. Sleduju komentáře jmenovitě Zdeňka Velíška a hlavně Jana Petránka. Mají úžasný přehled a nedají se manipulovat. Ani já, bráním se konvenčnímu zevšeobecňování a strašení. Hledám si svoje zdroje a každý další vítám. Moc děkuju a měj se fajn :-)

11 Macin Macin | Web | 9. prosince 2015 v 6:45 | Reagovat

Dnes je svoboda už jen slovo,média lžou a manipulují s informacemi, mobil, počítače a televize jsou šmíráci, všude jsou kamery, pokud máte problém,státní správa vám nepomůže, soudy jsou přehlcené, policie a lékaři mají syndrom vhoření,učitelé to nezvládají,rodiče jsou unavení a dědi nevychovaní hulváti.Co nás čeká???? :-?

12 Anidea Anidea | E-mail | Web | 11. prosince 2015 v 13:47 | Reagovat

[11]: Pravda je, že stát a EU ztratily základní funkci, ochranu svých občanů - daňových poplatníků. Spíš chrání menšiny a zloděje.

13 Van Vendy Van Vendy | Web | 16. prosince 2015 v 21:40 | Reagovat

[10]: To jsou taky dobrá jména! :-)

14 Van Vendy Van Vendy | Web | 16. prosince 2015 v 21:41 | Reagovat

Zlati, off theme, jestli budeš mít čas a chuť, můžeš mi napsat do komentáře pod posledním článkem, co si myslíš o evropských hodnotách? Nebo spíš, jak si představuješ evropské hodnoty... dělám si takový malý miniprůzkum. ;-)  :-)

15 Anidea Anidea | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 23:25 | Reagovat

[14]: To já se zrealizuju :-)

16 Van Vendy Van Vendy | Web | 17. prosince 2015 v 21:09 | Reagovat

[15]: Díky! Skvělý komentář! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama