JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Co se to děje?

2. března 2016 v 18:04 |  Články
Jo jo, už se zase chystám patlat v situaci kolem imigrační krize. Koho to už nebaví, ať raději nekliká.
Už dlouho nerozumím tomu, co se děje a proč.
Kdo vyjadřuje obavy o bezpečnost, dostane nálepku nácka. U nás i v ostatních zemí. Naše hlavní veřejnoprávní médium dává veliký prostor aktivistům, kteří pomáhají nelegálním přistěhovalcům. Odpůrcům skoro žádný. V hlavních sdělovacích prostředcích to vypadá, jako by žádní odpůrci ani moc nebyli. Nebo jde o kriminální živly, rasisty, xenofoby, extrémisty. V diskuzích pod články o migraci je ale na mnoho desítek komentářů, které migranty nechtějí, tak jeden, který je pro. V médiích to vypadá opačně. Že by do dikuzí psali jen odpůrci a vítači se nezahazovali?

Merkelová včera prohlásila, že si Německo nemůže vzít všechny přistěhovalce, kteří míří do Evropy a vyzvala, aby si evropské státy sami odvezli všechny migranty rovnou z Řecka i z Turecka. Turecko totiž prohlásilo, že jo, že klidně zavře hranice. Ale musí před tím vědět, že ilegálové budou moci odejít do Evropy legálně. Proč by pak mělo zavírat hranice a na co použije ty 3 miliardy Euro, které má slíbené, aby se o migranty na svém území postaralo? Podle ženevských dohod mají uprchlíci před válkou zůstat v první bezpečné zemi. Turecko není bezpečné? Já tomu opravdu nerozumím.
Narážím i na protichůdné informace. Na jedné straně jsou odpůrci migrace nejen kriminální živly. Dokonce jsou to proruští obdivovatelé Putina. Na straně druhé jsem četla i názor, že migraci způsobil a podopruje právě Putin, protože oslabení Evropy se mu moc hodí.
To zní logicky, ale nakonec islámská Evropa taky není nic moc k ovládnutí. Vždyť ve skutečnosti se ještě nikomu doopravdy nepodařilo porazit nebo ovládnout nějakou islámskou zemi.
Zároveň je zemím V4 vyčítáno, že evropské dotace - to si vezmou. Ale s migraty, to nepomůžou. Ano, vezmou, vždyť je to jen malá kompenzace za přístupové dohody, které nám zakazují vyrábět dost vína, mléka, cukru nebo drůbežího masa a kdovíčeho ještě, abychom nekonkurovali západním výrobcům. Je to opravdu jen malé vyrovnání za zničení našeho cukrovarnictví, například. Před vstupen do EU jsme byli cukrová velmoc a vyváželi jsme cukr do celého světa. Už nejsme a není to neschopností našich výrobců, je to kvůli zákazu z EU. Včera jsem viděla oslavnou reportáž na ČT, že EU povolila moravským vinařům zvětšit plochy, na kterých se u nás pěstuje víno, o 1%. Co je kruci EU do toho, kolik naši vinaři vyrobí vína a na jak velké ploše ho pěstují? Vinaři říkají, že by prodali vína i mnohem, mnohem víc, ale prostě nesmějí. Před vstupem do EU jsme byli soběstační ve výrobě potravin pro vlastní obyvatelstvo. Už nejsme. Strategicky je opravdu velmi špatné být závislí na nákupu potravin z okolních zemí.
Makedonie zavřela hranice. EU na ní ani moc neřve. Makedonie si to totiž může dovolit. Není členem EU. To takové Rakousko nebo Maďarsko za stejný počin dostává pěknou čočku.
OSN nařizuje Evropě postarat se o všechny uprchlíky. Média jen málokdy informují o skutečných problémech, o kterých se dočteme na sociálních sítích. I kdyby téměř všechno, co se takhle mezi lidmi šíří, byla lež a ruská propaganda, pak to, co zbývá a prosákne i hlavnívh médiích, bohatě stačí.
Proč u zprávy o znásilnění dvou mladých dívek v německém akvaparku je dodatek úřadů, že se původní obyvatelstvo nemá zlobit, že to má brát s nadhledem?
Proč nepomůžeme jen Syřanům a Iráčanům uprchlíkům z válkou postižených oblastí? Proč na záběrech nelegálních přistěhovalců převládají nešťastné ženy a děti, když podle i oficiálních zpráv je ve skutečnosti nejvící mladých mužů? Proč se křesťanští uprchlíci, které jsme si sem sami dovezli, aby ve válečných oblastech nepřišli o život, chtějí raději vrátit domů, když nedostanou lepší bydlení, než má většina z nás? Jak k tomu napsal jeden pán v diskuzi pod článkem, ve kterém je obviňována televize Prima ze lži: A já debil běloch jsem se tu narodil a tak budu platit hypotéku ještě za 30 let.
Proč se nesmí mluvit o tom, co údajně řekli běženci belgickým televizním reporérům? Na otázku, co říkají humanitární pomoci a práci dobrovolníků se měli podivit, o co to jde. Vždyť věci a jídlo jim dává Alláh. A dobrovolníci? Všichni jste našimi otroky, pracovat pro nás je povinnost.
Do toho všeho vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Breedlove prohlásil, že s nelegálními přistěhovalci přicházejí teroristé a bojovníci IS a v rámci migrační vlny se šíří Evropou jako rakovina. Cituji dost přesně. Bylo to dnes na Aktuálné a ještě květnatější.
Překvapuje mě, jak zřejmě slušně organizovaná skupina lidí blokuje na řecko-makedonské hranici železniční trať nebo bourá plot, aby si násilím vynutila nelegální vstup na území cizího suveréního státu a nikdo proti nim nezakročí tak důrazně, aby toho prostě nechali, udělali čelem vzad a vrátili se domů. Mnoho z nich totiž má kam, neprchá před válkou. Kde berou tolik peněz pro převaděče a na padělané doklady? Takový pas prý stojí na naše 68 000,- Kč.
Semlela jsem páté přes deváté a všechno dohromady. To proto, že tomu opravdu nerozumím. Nevím, komu je migrační vlna ku prospěchu. Proč nás média neinformují vyváženě. Prostě to nechápu.
Jen mi připadá, že Česká republika je pořád suverénní stát, který se narozdíl od západních demokracií nepodílel na koloniální politice a za dotace z EU krvavě zaplatil. Nemyslím, že jsme EU za cokoliv zavázáni. Jako Němci nezapomněli na svou minulost za druhé světové, já nezapomněla na Mnichov. Pokud bychom chtěli, pomoci můžeme. Nikdo by nám ale neměl diktovat, jak.
Nejraději bych byla, kdybychom mohli zabouchnout dveře a pověsit na ně sedmero zámků. Zamknout a všechny klíče zahodit.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 2. března 2016 v 18:50 | Reagovat

Zajímavé :-)

2 stuprum stuprum | Web | 2. března 2016 v 20:24 | Reagovat

Víš, v každém lidském srdci je výrazná touha jít za lepším. Pro toho, kdo chce žít, je za hranicemi plno krás - ale nikdo nevolí být dlouze na útěku. Vlna běženců, to nejsou žádné líbánky. :)

3 lapis lapis | Web | 2. března 2016 v 22:33 | Reagovat

Televizia je velmi nekvalitný zdroj informacii o čom kolvek. Informácie postavia vždy tak aby sa predávali. Na to nezabudni, nejde o nič iné než o peniaze. To že ťa dnes vyplašia katastrofickými správami ťa zajtra donúti k tomu aby si si ich pustila znovu... To čo sa deje je uplne inak a ako presne asi nevie nik :) Tvrda realita. informacie zo zdroja ma len malokto a všetky nema nik a predsa každy deň ti serviruju v TV 45 min novych a novych. Otazka je akej kvality, nova ti da aj "borec nakonec", no kto by to nebral :)

Pokial ta zaujima preco "Europa" ešte nezasiahla, tak to bude v tom ze nie je kto by zasiahol. Niečo ako europska armada nie je ... Na jednu stranu existuje europska centralna banka ktora tu riadi business ale niečo ako spojena armada nie je. Europa bola vždy o businese a vojenske ciele su tam nepriechodne a rieši si ich kazda krajina sama, pripadne ak sa "postasti" zasiahne NATO alebo OSN. Dohoda o spoločnych silach bola dlho nepriechodna z dvovodu ze jej vyznam sa podcenoval a financie na spolocnu armadu boli presunute radsej na dotacie pre polnohospodarov.
Zalezitosti sa mozu docela rychlo zmenit. 1.pravidlo politika: kde je kriza tam je prilezitost...Vytvorenie a zivenie armady je tiez business len an to musi byt dobry dovod. Taka utecenecka kriza sa my zda ako jeden docela dobry. Ale to len spekulujem. Zas na druhu stranu uz zijem docela dost zim na to aby som neveril ziadnemu politkovy, nech znie akokolvek spasitelsky.

Pokial chces lepsie informacie sleduj jednotlivcov, nie mass media, hladaj ich video blogy a ich twitter. Najlepsie sledovat niekolko spravodajov naraz.

Nehladaj zamky, dvere nikdy tak nezavries aby nimi nepresla zmena. Treba sa vediet prisposobit pritomnosti a nie oplakavat minulost. Realita je taka ze europa vymiera. Demografia je neuprosna. Caka nas kolaps (preto merkelova chce pristahovalcov). Nebude kto by branil tych 2000 rokov civilizacie pretoze vsetci radsej stravime cas ozraty pri robeni selfie na facebook. A tot akasi moja rada pre vsetkych co nemaju imigrantov radi. Plodte deti a vychovavajte ich tak nech su lepsi nez vy. To asi ako jedna zmala veci bezny clovek moze ovplyvnit.

4 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 3. března 2016 v 10:41 | Reagovat

Do EU jsme ani nikdy neměli vstoupit. Nevýhody totiž několikanásobně převažují nad výhodama. Tak proč?

5 Anidea Anidea | E-mail | Web | 3. března 2016 v 11:19 | Reagovat

[2]: Já vím, že je to pro těžké. Ale cítím se jimi ohraožena. Zejména jejich náboženstvím. Kdyby to byla masívní vlna například chudých číňanů, nebála bych se.

[3]: Nízká porodnost je samozřejmě problém. Můj 26-letý syn například říkal, že z jeho maturitní třídy zatím nikdo nemá dítě a ani to neplánuje... Armádu EU nemá, ale každý z členských zemí NATO může v případě ohrožení požádat o pomoc. Řecko by například mělo právo požádat oficiálně NATO o ochranu svých hranic. Proč to neudělá? Různé jiné zdroje informací samozřejmě sleduju. O to víc bych nejraději zamkla a zahodila všechny klíče.

[4]: Ano, PROČ?

6 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 3. března 2016 v 17:09 | Reagovat

No EU už je tak 2 měsíce oficiálně ve válce.
No předtím to byli židé a ted uprchlíci co jiného dodat.....

7 Macin Macin | Web | 5. března 2016 v 7:09 | Reagovat

Myslíte si, že by vlna nevole byla stejná, kdyby utečenci byli jen ženy, děti a staří lidé a mladíci a chlapy by zůstali doma, aby chránili svou zem. Myslím si, že by to bylo jiné. Ale jen to jen domněnka.

8 Anidea Anidea | E-mail | Web | 5. března 2016 v 20:03 | Reagovat

[7]: Na mě by to působilo líp. Nebála bych se jich tolik.

9 Andorea Andorea | 6. března 2016 v 11:24 | Reagovat

Cítím to přesně jako Ty. Evropa páchá dobrovolně sebevraždu... :-(

10 Van Vendy Van Vendy | Web | 8. března 2016 v 20:01 | Reagovat

[3]: Evropa by nevymřela. Jestli je pár let pokles porodnosti, nic to neznamená, za pár let se porodnost mohla zase zvednout. Příroda si to umí zařídit, po válce se taky rodilo víc dětí, když byl úbytek dospělých.
Spíš bych řekla, že evropské obyvatelstvo je ukázněnější vůči přelidnění země, než zbytek světa. Jenže výsledek, jak to mohlo být za pár let, už se nedozvíme, protože tímhle umělým naklížením je všechno jinak. A popravdě se mi nelíbí tahle umělá inseminace, ani možnost, která se rýsuje - a už vůbec v tom nevidím obohacení Evropy. :-?
A k otázce výchovy dětí - dnes sama nevím, jak bych je měla vychovávat. Jako dravce, aby se uměli porvat o svůj život? Nebo jako slušné trotlíky, kteří jednou budou jako ovce? (tohle jsou extrémy, vím, ale ono to tak časem bude - my nejsme zvyklí jít ostře do střetu a respektujeme zákony, jenže tihle lidé žádné zákony neuznávají, jsou naučení si vzít to, co chtějí, a pokud ani oficiálně policie neumí, nechce nebo nemůže zasáhnout, pak jsme pro ně jen zdroj, který mohou obrat. Netvrdím, že každý migrant je zloděj, žhář a rváč, ale stačí jen procento, aby dokázali totálně rozhodit společenský systém.

11 Van Vendy Van Vendy | Web | 8. března 2016 v 20:12 | Reagovat

Jinak, souhlasím s tím, že jako země jsme byli osekáni na všech postech, které by nám zaručilo nějakou soběstačnost. Když si vybavím, co tady bylo podniků a na co byly zaměřeny, včetně fungujícího zemědělství, tak je to opravdu smutné.
Nevím proč mám pocit, že EU totálně zešílela a svět se zbláznil. Nebo se svět zbláznil už dávno předtím, jen to držel pod pokličkou? Jakto, že jsou najednou normální v Evropě mešity? Kak to , že je najednou normální v Evropě právo šária? Jak to, že ne najednou normální, že fungují muslimští lékaři, kteří se uprostřed operace odeberou k modlení Koránu? Jak je možné, že je nikdo z nadřízených nevyhodí, protože se bojí, aby nebyli nařčeni z náboženské diskriminace? Jak je možné, že je najednou náboženská diskriminace důležitější než lidský život?
Společnost, která si přestává vážit lidského života a svobody, si nezaslouží existovat. Jenže v této společnosti je pořád spousta lidí, která si svobody i lidského života váží. Jen nemají tolik moci, věci změnit.
Nebo možná mají. Ale to ukáže budoucnost.

12 Anidea Anidea | E-mail | Web | 9. března 2016 v 22:28 | Reagovat

[11]: Já tomu, co popisuješ, pracovně říkám extrémní humanismus. Jeho vyznavači ve jménu zachování svobody nějaké (dočasné) menšiny riskují svobodu, bezpečí a holý život většiny.
Že nám EU zničila zemědělství, o tom už se píše málo. Pamatuju třeba Xaverov - kde je mu konec? Nebo Xavergen. Prodával vyšlechtěnou drůbež - chovné páry - do celého světa. O tom cukrovarnictví ani nemluvě. Kdysi, před vstupem do EU, mi někdo říkal, že Evropa z nás chce mít jen dopravní uzel a skladové prostory. Uplynulo pár let a jakže ta naše země vypadá?

13 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. března 2016 v 0:26 | Reagovat

[12]: Bingo.
Dnes jsem jela z Brna a za Modřicemi se ukrajuje další kus pole pro rozestavěný sklad. A pole na jižní Moravě jsou úrodná. Tohle mě štve nejvíc, kdyby to byl neplodný úhor, tak mě to tak nemrzí. Na druhou stranu za tím stojí i lidi, kteří ta pole prodali. Takže i oni se podílejí na devastaci vlastní domoviny.

14 Anidea Anidea | E-mail | Web | 11. března 2016 v 9:14 | Reagovat

[13]: No, místo polí sklady a teď solární elektrárny! Přitom půda je jedno z největších bohatství každé země. Ale snad se to dá všechno zbourat!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama