JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

Výživa malých dětí - domácí strava

9. března 2016 v 18:00 |  Zdraví
Stále někde narážím na informace, jak moc malé děti stůňou. Ve svém okolí, na internetu i v médiích. Trápí je atopické exzémy, alergie a některé i velmi vážné nemoci. Zároveň na mě neustále útočí informace, jak nezdravé jsou potraviny v našich obchodech.
Pesticidy v ovoci a zelenině a absence vitamínů, protože mnohé je pěstováno ve sklenících. Způsob průmyslové výroby pečiva - už nám nekvasí ani nekyne a do těsta jsou přidávány chemikálie a umleté staré pečivo, které může obsahovat plísně. O uzenářských výrobcích by se daly napsat dlouhé slohové práce s hororovým nádechem. V šunkách je málo masa, obsahují masové separáty, konzervanty, jsou přesolené a s rychlosolí... Čerstvé maso může obsahovat antibiotika a anabolika. Mě osobně je po kuřecím mase blbě. Buší mi srdce, pálí kůže a motá se mi hlava. Dětská jídla prodávaná hotová ve skleničkách obsahují velmi málo masa, naopak spoustu podivných přidaných látek.
Naskýtá se otázka, jestli špatný zdravotní stav našich nejmenších se stavem prodávaných potravin nesouvisí. Ona nakonec doktorka Cajthamlová má pravdu, že jsme to, co jíme. Malé děti rostou velice rychle a svoje tělíčka musí vytvořit z toho, co jim dáme. Hodně na tom záleží.

Myslím, že by stálo za pokus snažit se krmit děti lépe. Je to nějaká práce navíc, ale věřte, milé maminky a tatínkové, že ne zase o tolik a určitě to stojí za to. Domácí strava je tím nejlepším vkladem do budoucího zdraví dětí.
Jasně, přírodní suroviny si pořídíme dost těžko. Není mnoho těch, kteří si mohou všechno vypěstovat a vykrmit sami. Musíme se spokojit s kupovanými surovinami.
I to je ale hodně. Nepřidáme k nim potom další nezdravé látky, osolíme a osladíme podle svého. Víme, co v tom je.

Co tedy můžeme pro zdraví svých dětí udělat?

- Uvaříme jim sami, nebudeme kupovat hotová jídla ve skleničkách.
Podusíme si například zvlášť krůtí maso, špenát, mrkvičku, ovesné vločky... Rozmixujeme a v malých balíčcích uložíme na mrazák. Pak si jídlíčka můžeme rozmrazovat a všelijak kombinovat, přidáme třeba vajíčko.
Pořád je lepší jídlo domácí mražené, než konzervované kupované. Jistě, že by bylo lepší vařit každý den čerstvé, ale někdy opravdu není čas.
Na mrazák si můžeme připravit i malé porce různých vývarů a polévek.
Zásadně neohříváme dětem ŽÁDNÉ jídlo ani pití v mikrovlnce. Existují obavy, že velmi snižuje kvalitu potravin. Je zbytečné riskovat, když máme jiné možnosti, jak jídlo rozmrazit a ohřát.

- Vynecháme instantní kaše.
Uvařit ovesnou kaši trvá necelých 10 minut, když si vločky dopředu rozsekáme v choperu na mouku. Ovesná kaše prý dokonce prospívá vývoji mozku. Krupicová kaše z krupice, nikoliv z krabice, je ještě rychlejší.

- Vyhýbáme se kupovaným mléčným výrobkům, jako jsou jogurty, pacholíky, termixy, pudinky a podobně.
Udělat si je doma je jednodušší, než si myslíme. Vedle tohoto článku v menu mám rubriku Kuchyně, nakoukněte. Jsou tam návody, jak si tyhle potraviny vyrobíte.
Tvaroh nám vznikne povařením kysaného mléka. Pak necháme odkapat přes hustý cedník, pomixujeme třeba s trochou kakaa nebo ovoce a je to. Vznikne nám tak domácí termix. To, co odkapalo, je syrovátka a je to velice zdravý nápoj.
Jak uvařit pudink víme všichni.

- Upečeme dětem domácí pečivo. Ušetříte je tak mnoha chemikálií. Vyrobit si doma rohlíky stojí 15 minut času. Chleba je složitější, ale když budete mít domácí pekárnu, je to velmi snadné. Recepty na bílé pečivo a kvasový žitný chléb jsou také rubrice Kuchyně.
Buchty nebo sladkosti z piškotových těst taky nedají zase tolik práce, aby bylo co do malé pusinky, když na ni přijde mlsná.

- Aby měly děti něco k našemu domácímu pečivu, můžeme jim udělat šunku. Když si pořídíme šunkovač, také to nestojí skoro žádnou práci. Recept taktéž najdete v rubrice Kuchyně.

- Připravujeme domácí ovocné přesnídávky. Určitě má každý z nás příležitost v létě získat nějaká domácí jablka, například. Oloupeme je, vydloubeme jadřinec, pokrájíme a podusíme s trochou cukru. Když to nalijeme vřelé do skleniček a uzavřeme, nezkazí se nám to. Všechno ovoce, co se nám v létě podaří získat, zavaříme, abychom měli na další roční období co přidávat například do kaší, jogurtů nebo pudinků.
Lesní plody si můžeme dát zmrazit nebo také zavařit.
V dnešní době je bezpečnější konzumovat zavařené ovoce ze zahrádek a lesů, než čerstvé z obchodů, u kterých neznáme jejich původ a způsob pěstování. Na vlastní oči jsem viděla obrovské sady jabloní tešně podél velmi frekventované dálnice v okolí Merana v Itálii. Co tak asi mohla ta jablíčka všechno pochytat?

Zapomeneme na všelijaké kukuřičné lupínky a müsli ze supermarketů. Co v nich je už ví jen Bůh a svatý Václav. Ono je jednoduché nasypat něco z krabice do misky a zalít mlékem. Ale zdraví to neprospívá. Takhle snídají třeba ve velkém američané, ale vzpomeňme na zprávy, v jakém stavu je jejich zdraví. Namazat rohlík máslem a medem nebo domácí marmeládou zase není tak složité.

Stejně tak omezíme i limonády, kupované sirupy a instantní čaje. Nevíme, kolik cukru nebo barviv obsahují.
V rubrice Kuchyně je recept na domácí sirup, aby nemusely děti pít jen mléko, čaj a čistou vodu.

- Nepoužíváme umělé rostlinné ztužené tuky. Lidský organismus je netráví. Máslo a sádlo v rozumném množství nikomu neuškodí.

Ano, možná zpočátku utratíme za mixér, domácí pekárnu, šunkovač nebo jogurtovač. Ale zároveň ušetříme na nákupech potravin. Suroviny vždycky stojí méně, než hotové potraviny. Spočítala jsem, že domácí pekárna se mi vrátila po dvou letech. A zdraví dětí je nevyčíslitelné.

Svojí dceru živím právě takhle. Už jí bude 13 let - nemusím jí masíčko mixovat, ale více méně ji stále krmím jídlem, které dělám ze základních surovin. Nejsem stoprocentně důsledná, ale snažím se. Pečivo z obchodu dostane jen velmi vyjímečně, když na mě přijde lenost. Uzeniny nedostává nikdy, šunku má mojí domácí. Jogurty taky. Nedávám jí žádné polotovary a maso se snažím kupovat u řezníka, nikoliv v supermarketech. Žiju v iluzi, že je tam lepší... Brambory máme od soukromníka od Kuksu v bedně na balkóně.
Možná jsem měla jen štěstí a musím to zaklepat, ale dcera zatím netrpí žádnou chronickou chorobou. Nemá alergie ani nic jiného.
Kdybychom pro své děti chtěli udělat ještě něco, můžeme se takhle stravovat také. Zachováme se jim při lepším zdraví déle a ony o nás nebudou muset na naše stará kolena tolik pečovat.

Není nutné být absolutně důslední, ale čím méně budeme kupovat nezdravé potraviny z velkých firem, tím více budeme podvracet spotřební civilizaci. Je to cesta, jak výrobce přinutit, aby nám nepředkládali něco jiného, než jsou potraviny a co za potraviny vydávají.

http://www.azrodina.cz/article_imgs/0000/2740/Vyziva_batolat_mame_radi_maso_normal.JPG?1206555478

Tags: domácí výroba potravin, domácí potraviny, stravování malých dětí, zdravá výživa, péče o dítě
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | E-mail | Web | 9. března 2016 v 19:44 | Reagovat

Dobrý článek.Když vidím maminku s kočárkem a dítě má na klíně pytlík s brambůrkami, tak si říkám, kam asi matka na mateřské tak pospíchá, že nemá čas namazat dítěti raději rohlík s máslem a s kouskem sýra. Je to tady začarovaný kruh. Lidi nemají peníze a tak nakupují ty levné šunty a dokud to tak bude, nebudou výrobci nuceni dělat kvalitní potraviny.Vymlouvají se, že to zákazník žádá, ale kdyby ten zákazník věděl co si pod separátem má představit, tak by to taky nekupoval. Lidi to raději ani nečtou. Naše generace vyrůstala ještě na docela solidních potravinách, ale těch dnešních dětí je mně líto.

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 9. března 2016 v 20:31 | Reagovat

Jak se na to dcera tváří?:)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 9. března 2016 v 20:40 | Reagovat

Taky na zdravé potraviny, na jejichž pěstování nebo chov vidím, slyším. Mám možnost si hodně pěstovat a žijeme skromně, takže pro nás moc super a hyper nejsou.

[2]: Její dceru znám, je to zdravá štíhlá holčina a normálním chováním. Žádná ušlápnutá chudinka. Taky píše blog, takže jí to i myslí :-P

4 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 9. března 2016 v 20:47 | Reagovat

[3]: To jsem se ani nesnažila naznačit :) Ptala jsem se proto, že jsem v oddíle měla pár podobně vedených dětí a všichni do jednoho vždycky utratili na výpravách kapesné za nejlevnější brambůrky, bonbony a uzeniny. Tak mě zajímalo, jestli se tady výchova ke zdraví ujala líp ;)

5 Anidea Anidea | E-mail | Web | 9. března 2016 v 22:21 | Reagovat

[1]: Právě, my máme ještě dobrý grunt. Měli bychom se snažit ho dopřát i našim dětem...

[2]: To je dobrá otázka. Pečivo a chleba a tak má raději, než kupované. Jogurty nerada žádné, ale ty jí cpu, že jsou dobré na trávení, imunitu a vápník - roste jako z vody. Ale pochutiny jsem jí nikdy nezakazovala. Když jí doma vařím a peču, nějaké nezdravosti si může dovolit :-) Z každého nákupu si obě nějaké nezdravé ňamky přineseme a vymlsáme. Ono holt všeho s mírou. Všeho.

[3]: Tu možnost chovu Ti moc přeju. Já jí kdysi taky měla, ale vrátila jsem se - docela ráda - do velkoměsta :-) Teď jen pěstuju a jen málo, zahrádka je malinká.

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 9. března 2016 v 22:46 | Reagovat

Někdy to nestačí :-( Nám pěstuje moje maminka, princezničky babička, chlebík peču z celozrnné mouky, veškeré bábovky a podobně vlastně napůl taky. Stejně, jako jí přidávám do nudlí... Mléko máme přímo z kravína.
Marmelády si vařím sama, mrazím co jen jde a princeznička miluje ovoce a zeleninu. Třeba na kila, kdyby mohla.
No a už čtyři roky oblítáváme doktory, protože malá v sedmi letech váží 42 kilo.
A nikdo neví, čím to je.
Pravda, je největší ze třídy, měří 130 cm, má nožičku šestatřicítku, ale pořád je prostě obézní.
A kojila jsem jí ještě ve třech letech, příkrmy jsem začala až skoro na roce... Doma vařené.
Ale co, atopický ekzém nemá a alergii taky žádnou :-)
Tak na co já si vlastně stěžuju :-)
Je to šikovná a jinak zdravá holka, trošku aktivnější, možná až moc a já můžu být ráda :-)

7 Anidea Anidea | E-mail | Web | 9. března 2016 v 22:57 | Reagovat

[6]: To víš, nic není stoprocentní... Co štítná žláza? Nebo nadledvinky? Nebo moc bábovek? I nudle jsou vlastně dost kalorické... Nebo překyselený organismus? Diabetes? Ale to máte asi všechno vyšetřené, viď...

8 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. března 2016 v 0:00 | Reagovat

[7]: No, štítná žláza právě spíš nestíhá zpracovávat, takže to má princezna naopak. Není tlustá ze štítné, ale štítná hapruje z tloušťky...
A kdepak moc bábovek :-)
Nesly jsme jídelníčky na endokrino a paní doktorka mě sprdla, že podvádím, že tam mám psát i sladkosti :-) A pak to našla, dvakrát tic-tac :-)
A tak mi vysvětlila, že bych malé měla dopřát i víc sladkostí, že cukr máme na spodní hranici normy :-)
No jo, ale když malá raděj jablíčko, no...

9 Intuice Intuice | E-mail | Web | 10. března 2016 v 7:00 | Reagovat

Když byly děti malé, skoro vše jsem pro ně vyráběla doma. Nyní už jsou velké, dospělé, řídí se sami, ale taky nejsem zcela spokojená, co jí. Však i já mívám prohřešky. :-)

10 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 10. března 2016 v 15:11 | Reagovat

[5]: To zní rozumně :)

11 vik vik | Web | 10. března 2016 v 18:15 | Reagovat

Dříve lidé jedli převážně jen to, cosi sami vypěstovali a co jim dala jejich doma chovaná zvířátka. Pak nejen že věděli, co mají na talíři, ale navíc měli i zdravější životní styl díky tomu pohybu venku na poli a kolem zvířectva. :-|  Dnes máme moderní elektroniku, supermarkety, internet ... ale zajistit si nezávadné jídlo je docela problém.

12 Elis Elis | Web | 10. března 2016 v 18:52 | Reagovat

Naprosto souhlasím, to co kupujeme není k jídlu, to se nedá nazvat potravinami, nastává doba kdy, abychom ve zdraví přežili, si všechno musíme připravovat doma...

13 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 11. března 2016 v 8:04 | Reagovat

Nám mamka nikdy nekoupila hotové jídlo, raději třeba navařila na víkend dopředu, když věděla, že ho celý stráví v práci, ale nikdy by nám takový blaf nedala. Všelijakou zeleninu či ovoce máme z vlastní zahrádky a potom nám z toho dělala přesnídávky, zmrzliny, knedlíky, koktejly, či saláty. Pečivo taky pečeme doma, i když ne vždy. V dětství jsme pili mléko hlavně přímo od krávy a ještě teplé :D Musím říct, že já jsem naprosto zdravá a dokonce mě jen tak lehce neskolí ani žádná chřipka a angína. Moje sestra bývá taky zdravá, marodí málo kdy, ale má alergii a astma, ale to má asi dědičně po naší mamince. Nicméně já sama budu pokračovat v tom, co nás máma naučila a nikdy bych děcku nekoupila oběd ve skleničce. Stačí mi, jak to vypadá :(

14 Anidea Anidea | E-mail | Web | 11. března 2016 v 9:12 | Reagovat

[8]: To je opravdu zvláštní... Ještě mě napadá hypofýza?

[11]: a [12]: No právě. Někdy jsem v obchodě celá nešťastná. Tuhle chtěla maminka nějakou šunku. Koukám - Eurošunka, 60% masa. Co je ten zbytek?

[13]: Mléko od krávy, to je vynikající :-) Genetika je holt genetika. Můj muž má to samé, taky alergické astma. Dcera ho snad nezdědila, teda zatím se neprojevilo...

15 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 11. března 2016 v 21:59 | Reagovat

Jak to tak pročítám, měla bych se stydět. Když byli kluci malí, vařila jsem denně, ale maso jsme kupovali v obchoďácích, jogurty i pečivo taky, včetně uzeniny. Ale dělala jsem domácí marmelády a zavařovala ovoce. Jedli jsme všechno s mírou. Posledních pár let si potraviny vybírám, hodně hledím na jejich složení, pečivo sem tam peču doma....

16 Helena Helena | E-mail | Web | 11. března 2016 v 22:06 | Reagovat

My jsme měli v dětsví skoro všechno domácí, kupoval se jen chleba, mouka a samozřejmě i jiné potraviny. Ale měli jsme opravdu domácí maso, vejce, mléko, mamka dělala tvaroh, stloukalo se máslo, pilo se podmáslí, páni, když si vzpomenu, jak v něm plavaly kousíčky másla :D , to bylo něco k vařeným bramborám a my jsme někdy mamrali, protože jsme museli pomáhat. A dnes, technicky vyspělý svět s nemocnými lidmi, kteří už pomalu neví, co obnáší na zahradě 4 roční období, a kolik potu ale i radosti si člověk užívá, když mu něco krásně roste a může si udělat zásoby na zimu. Krásně jsi to napsala, a já ti držím pěsti, aby ti to takhle vydrželo jak nejdéle. Dětské přesnídávky se dají koupit, ale je to tak i chtěno, všechno je chtěné, jsme manipulováni na každém kroku, ale když to lidem vyhovuje? Jak se říká, každý strůjcem svého štěstí. Děti nemám, takže nemůžu posoudit jak mamča kpř. s 3 dětma, pracující, stojí u plotny nebo obdělává zahrádku, tohle je scifi scénář, ale vím, že děti toho moc nesní, a když jsou větší, mohly by pomáhat a učit se v domáctnosti. :-)

17 Anidea Anidea | E-mail | Web | 12. března 2016 v 12:47 | Reagovat

[15]: Tím se trápit nemusíš. Když byli Tví synové malí, v obchodech se ještě prodávalo jídlo :-)

[16]: To máš tak, ženská se třemi dětmi a zahrádkou vlastně hospodaří tak, jak popisuješ. Alespoň většinou. Já jsem tenhle článek myslela spíš pro městské maminky, které ztratily kontakt se přírodou a tím - a ne vlastní vinou - i se zdravým rozumem, co se týče péče o děti.
Já taky jako malá pomáhala. Babička měla maličké hospodářství a já u ní nějakou dobu žila. Každou neděli jsme měli k obědu králíka a měli jsme vlastní vajíčka a spoustu zeleniny ze zahrádky. Tenkrát babička úplně přirozeným způsobem vedla "bezodpadové hospodářství". Není to tak dávno a dnes to někteří permakulturisti obtížně objevují.

18 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 12. března 2016 v 13:42 | Reagovat

Pěkný blog

19 Natta Natta | 16. března 2016 v 16:59 | Reagovat

Tvá dcera má blog? :) Můžu se kdyžtak zeptat na adresu?

20 Anidea Anidea | 17. března 2016 v 13:27 | Reagovat

[19]: Tady: http://opticke-klamy2.blog.cz/, ale už se mu moc nevěnuje :-)

21 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 19. března 2016 v 11:19 | Reagovat

Zajímavé..ještě že nemám děti :-D

22 Anidea Anidea | E-mail | Web | 21. března 2016 v 20:57 | Reagovat

[21]: Třeba se Ti to jednou stane :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama