JAK PODVRACET SPOTŘEBNÍ CIVILIZACI A JINÉ ÚVAHY

JAK VYLÉČIT AKNÉ

9. prosince 2017 v 18:39 |  Zdraví

Titulek je trochu příliš optimistický, to aby ho Google lépe našel. Ale nikoli přehnaně.

Puberta je v mnoha směrech hrozné období a nejen pro rodiče teenagerů. I pro puberťáky. Akné k tomu výrazně přispívá.

V blízké rodině máme velmi hezkou čtrnáctiletou dívku. Před rokem ji akné taktéž postihlo. Přijela na návštěvu a já její mamince povídám - No ta vypadá, co? A maminka se rozhovořila. O pláči u zrcadla, o tom, jak ráno dívka patlá líčidla v marné snaze vyrážku zakrýt. O výdajích za mastičky předepsané kožní lékařkou, které se ukázaly neúčinné. Jediné, co trošičku pomáhá, je napaření obličeje nad vřelou vodou a následné drbání pleti stříbrným prstýnkem.

Vzpomněla jsem si na sebe. Je to hodně dávno, ale svoje trápení si dobře pamatuji. Můj obličej byl výkladní skříní velkého množství různých uhrů. A babička pomohla. Kamarádila s vesnickou bylinkářkou, takovou skoro čarodějnicí. Ta znala lék. Odvar z kořene pýru. Opravdu mám na mysli ten příšerný a nenáviděný plevel.

Pila jsem tehdy odvar podle návodu a množství uhrů se významně zmenšilo. Odhaduji, že mi zbylo tak dvacet procent původního stavu.

Svěřila jsem recept mamince té dívky. Všechno dodržely a opravdu, uhry skoro zmizely. Účinnek je výraznější než tenkrát u mě. Vidím, že to funguje. Pozná se to nejen na obličeji dívky, ale zejména z toho, že přesto, že normálně nevezme do úst nic, co ji nechutná, tak ten odvar denně vyžaduje. A že moc dobrý není. Když maminka někdy zapomene, následuje perfektní pubertální scéna.RECEPT250 ml studené vody

3 lžičky sušeného hrubě drceného kořene pýru plazivého

Bylinu nasypeme do studené vody, uvedeme do varu a vaříme 7 až 10 minut. Necháme vychladnout a scedíme.A teď to nejdůležitější. Na internetu tenhle odvar najdete, ale jednak se málokde píše, že pomáhá v boji proti uhrům a jednak chybí nejpodstatnější informace, kterou znala ta výše uvedená stará čarodějnice:
Musí se to pít denně ráno na lačno 20 minut před snídaní.
Teď si asi říkáte, že to teda ne, že o tolik dřív kvůli tomu vstávat nebudete. Nebojte. Vaří se to večer a pije ráno. Než se potom puberťák oblékne a namaluje, uběhne více než dvacet minut a on může v klidu snídat.

První mírné zlepšení lze pozorovat za týden, plný účinek nastane po 14 dnech. Musí se to užívat dlouhodobě. V podstatě než odezní puberta.Pýr pořídíte v bylinkových obchodech na internetu. Nechci nikomu dělat reklamu, najdete to jednoduše sami. Většinou nabízejí oddenek, ale když jim napíšete, že chcete kořen, pošlou vám takovou hrubší drť. A nakonec oddenek taky funguje.

Také se můžete dočíst, že pýr je ten nejlepší detox, léčí pakostnici a neobyčejně účinně snižuje cholesterol, takže je vhodný i pro starší a pokročilejší osoby. A ani při dlouhodobém užívání nemá žádné nežádoucí účinky. Ale připomínám - vždycky jen ráno nalačno 20 minut před snídaní! Setkala jsem se mnohokrát s tím, že lidé říkají, že jim bylinky nepomáhají. Neužívají je totiž správně. Kdyby člověk nebral léky podle doporučení lékaře, taky by nepomohly, někdy dokonce uškodily. K bylinám často přistupujeme jako k nějakému nefungujícímu zázraku. Jednou si uvaříme čaj proti kašli, ono se nic nezmění a tak řekneme, že to nefunguje. Užívání bylin má svá pravidla, pro každou rostlinu a nemoc jiná, a ta je třeba dodržovat stejně jako u konvenčních léků.Tags: léčení akné, léčení uhrovatosti, trudovitost pleti, snižování cholesterolu, detox, dna, pakostnice, bylinky, pýr plazivý
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 20:36 | Reagovat

Príma - takto to opravdu Gúgl i lidi snadno najdou. A ano - oddenek (či jakoby kořen) pýru vyhledává i naše psice na trávení. A já na omládnutí pleti. Jak jsem přišla o kila navíc, tak se prohloubily vrásky, a mírné napaření utěrkou s pýrem dělá divy. Přeju všem, kdo to potřebují, aby se k tomuto tvýmu článku zdárně dostali a hlavně se poučili, kdy to pít.
Za to vám všem přeji hezké vánoční těšení a příjemn průběh svátků vánočních :-)

2 Anidea Anidea | E-mail | 9. prosince 2017 v 21:06 | Reagovat

Ahojky! Ráda o Tobě slyším :-) Díky za komentář a zajímavý tip s napařováním obličeje, to neznám a zítra to vyzkouším. Taky Ti přeju krásné Vánoce :-)

3 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 11. prosince 2017 v 13:46 | Reagovat

Ahoj, to je hodně zajímavé. Díky a hezké sváteční dny.

4 Annabell Annabell | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 5:49 | Reagovat

Mě pomáhají obyčejné kvasnice, kostičku rozmíchat s několika kapkami a nanést na obličej. Nechat pár minut, smýt a přiložit nakrájenou okurku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama